Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Czas, kiedy rodziny spotykają się przy wspólnym stole, aby porozmawiać, pożartować, powspominać, po prostu nacieszyć się sobą. Czas magiczny, bo w domach dziadków znów rozbrzmiewa śmiech ich dzieci oraz rozpakowujących prezenty wnuków, które już od progu upewniają się, że pierogów starczy dla wszystkich.

Niestety, nie każdy może doświadczyć magii rodzinnych świąt w zaciszu ogniska domowego. Właśnie z myślą o takich osobach w poniedziałek 17 grudnia Fundacja Pro Seniore i Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie przygotowały spotkanie Wigilijne dla pensjonariuszy oraz podopiecznych Fundacji w Domu Lekarza Seniora.

Po krótkiej przemowie i życzeniach złożonych przez prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Łukasza Jankowskiego oraz prezesa Fundacji Pro Seniore Andrzeja Surowieckiego rozpoczęła się część artystyczna. W świąteczny nastrój wprowadziła pani Alicja Wojciechowska przybliżając uczestnikom spotkania historie powstania najpiękniejszych polskich kolęd. Recytatorce akompaniował profesor Woy-Wojciechowski i chór Medicantus. Wielu wyraźnie wzruszonych seniorów śpiewało kolędy razem z zespołem i z rozrzewnieniem w oczach spoglądało ukradkiem na przystrojoną w kolorowe bombki choinkę oraz przyozdabiające salę ozdoby świąteczne.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca ksiądz Arkadiusz Zawistowski pobłogosławił zebranych i poświęcił opłatki, nad którymi  wszyscy składaliśmy sobie najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.

Nieco później, zanim zasiedliśmy do wspólnego, uginającego się od jedzenia, wigilijnego stołu, rozdaliśmy prezenty zgromadzonym seniorom. Część z nas razem z prezesem Jankowskim i wiceprezesem Bilińskim udała się do pokoi najbardziej schorowanych pensjonariuszy, aby złożyć życzenia i wręczyć paczki świąteczne, mając nadzieję, że choć na chwilę wywołamy uśmiechy na ich twarzach.