Dnia 15 czerwca 2013 w Starej Miłosnej w miejscu stacjonowania Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego odbył się kolejny, czwarty już Rodzinny Piknik Integracyjny Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego.

W imprezie brali udział członkowie następujących samorządów:

- Krajowa Rada Kuratorów,

- Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP,

- Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa,

- Mazowiecki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych,

- Okręgowa Izba Adwokacka w Warszawie,

- Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie,

- Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie,

- Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Radomiu,

- Okręgowa Izba Pielęgniarek o Położnych Regionu Płockiego,

- Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie,

- Okręgowa Izba Urbanistów,

- Regionalny Oddział w Warszawie Krajowej Izby Biegłych Rewidentów,

- Warszawska Izba Lekarsko-Weterynaryjna,

- Warszawska Izba Komornicza,

- Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych,

- Wojskowa Izba Lekarska.

Świetną zabawę zapewniły gościom pikniku występy zespołów Żuki, znanego z interpretacji utworów The Beatles, szantowego Kliper, Zespołu Kresowego, Cardioband oraz znakomitego wokalisty i gitarzysty znanego z programu "Jaka to Melodia" - Joachima Perlika, który wykonał aranżacje największych przebojów muzyki rozrywkowej.

O liczne atrakcje nie tylko dla najmłodszych zadbali wystawcy. Mogliśmy przekonać się jakie emocje towarzyszą „dachowaniu" w profesjonalnym symulatorze, o tym że w czołgu jest naprawdę gorąco czy jak wygląda trening zumby lub tańca towarzyskiego. Najmłodsi świetnie bawili się w parku rozrywki, gdzie na dmuchanych trampolinach i zjeżdżalniach bawili się utraty tchu, dając tym samym rodzicom chwilę wytchnienia. Starsza młodzież mogła spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, a chłopcy poczuć się jak prawdziwi żołnierze, staczając laserowe bitwy w specjalnie przygotowanym do tego celu miasteczku. W tym samym czasie dziewczynki jeździły na kucykach czując się jak prawdziwe księżniczki.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się przygotowana przez Fundaję Pro Seniore, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Całość uzbieranej z loterii kwoty, Fundacja poświeci na pomoc i opiekę nad emerytowanymi lekarzami.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za obecność wielu znamienitym gościom. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż odwiedził nas wicepremier Janusz Piechociński, który najpierw wygłosił przemówienie, w którym odniósł się do szczytnej idei samorządności by następnie obejść imprezę, znajdując czas na rozmowy z uczestnikami pikniku. Serdecznościom i zdjęciom nie było końca.