14 czerwca odbyła się V edycja plenerowej imprezy, Rodzinnego Pikniku Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego, w Starej Miłosnej w miejscu stacjonowania Szwadronu Kawalerii Kompani Honorowej Wojska Polskiego. Pogoda niestety nie rozpieszczała uczestników. Uroczystemu rozpoczęciu imprezy towarzyszyło oberwanie chmury. Nie przeszkodziło to jednak przedstawicielom Samorządów do otwarcia imprezy i symbolicznego przekazania przewodniczenia w Forum Zawodów Zaufania Publicznego. Buzdygan, jako symbol prezydencji, przekazał ustępujący ze stanowiska Prezesa Forum Stanisław Leszek, Prezes Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, Alinie Fornal, Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie. Imprezę prowadził Stanisław Banasiuk, który swym dowcipem rozgrzewał atmosferę. Występy kolejnych wykonawców, rozganiały deszczowe chmury i wabiły kolejnych uczestników Pikniku. Organizatorzy wydarzenia, tradycyjnie zadbali o wysoki poziom artystyczny. Koncert rozpoczął się od występu zespołu Hamak, którego liderem jest przedstawiciel aptekarzy, Mirosław Kalisiewicz. Gościnnie wystąpił najpopularniejszy kardiochirurg rockman Zygmunt Kaliciński. Po ponad godzinnej zabawie z rockiem, scenę przejęli najmłodsi uczestnicy Pikniku. Dzieciaki bawiły się z zespołem Raz dwa trzy- szalejesz Ty. A wśród igraszek była organizacja cyrku, teatr baniek mydlanych i kurs zumby. Niekwestionowaną gwiazdą był Kuba Sienkiewicz, który wraz ze swym trio obchodził dwudziestopięciolecie powołania zespołu Elektryczne Gitary oraz przypomniał swoje największe przeboje. Do portu dopłynęliśmy z zespołem Kliper, który kołysał nas aż do 20.

W Starej Miłosnej, oprócz rewelacyjnej muzyki było wiele atrakcji. Jak co roku odbył się turniej piłki siatkowej. I tym razem drużyną nie do pobicia byli koledzy z Izby Inżynierów Budownictwa, którzy obronili zeszłoroczny tytuł. Na wszystkich, i tych młodszych i tych starszych czekały liczne zabawy: dmuchane miasteczko, wspinaczka, zorbing, symulator dachowania i zderzenia, laserowy paintball, segway i wiele, wiele innych

Jak każdej imprezie organizowanej we współpracy z Fundacją Lekarską Pro Seniore, przyświecał szczytny cel. Loteria, w której można było wygrać nagrody ufundowane przez darczyńców Fundacji, cieszyła się dużym powodzenie. Co nie dziwi, zważywszy na bardzo wartościowe upominki. Nagrodą główną był pobyt w hotelu pod Kycmolem, pobyt w zamku w Gniewie czy Giżycku. Inne wygrane to vouchery do Spa, czy do Kliniki.

Mimo kapryśnej pogody imprezę możemy uznać za bardzo udaną. Zapraszamy na kolejne wydarzenia!